Souhlasím Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Pojďme nahlédnout do světa grafika a tvorby 3D návrhů. Pokud si necháváte u nás vytvářet 3D vizualizaci, není to jen o tom, že by grafik umístil na kostičkovaný papír vanu, umyvadlo, sprchový kout a nějakou tu skříňku. To je teprve začátek! 

 

Vše začíná překreslením půdorysu do programu. Následuje výběr a umístění zařizovacích předmětů a kontrola norem výšek a vzdáleností. Pak už se jde na samotné obkládání virtuálních stěn.

Napřed si ale musíme připravit samotnou kachličku. Takže si seženeme a naimportujeme obrázek textury kachle do programu a nastavíme jí rozměr a konečný vzhled (lesk, mat, lappato, reliéf…).

Pokud je klient se skladbou obkladů je spokojen, nadefinujeme všem předmětům v místnosti jejich materiál (chrom, sklo, keramika, stěny, látka, barvy…). A můžeme se pustit do samotného renderingu.

A co, že to tedy vlastně je? Je to tvorba reálného obrazu na základě počítačového modelu. Takže si v malém náhledu zkontrolujeme, jestli jsme všemu objektům dali správný materiál. Nastavíme si světla a můžeme vytvořit job. Tedy složku, ve které jsou uložené všechny informace pro tvorbu reálného obrázku.

Renderování ovšem není záležitost na pár minut. Tvorba jednoho obrázku může zabrat klidně i 50 minut. Může se také stát, že zatímco se velmi těšíte, jak uděláte 4 pěknými obrázky klientovi radost, nakonec zjistíte, že sprchový kout je špatně osvětlený a není tedy vše dobře vidět... Poté je nutné vrhnout se znovu do úprav a dalšího renderování, dokud není výsledek perfektní. 

 

S radostí do nového renderování!

Pokud byste chtěli vytvořit návrh, obraťte se na nás v Brně i v Ostravě.

 

Daniela Mačálová 

grafička