Souhlasím Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Chcete začít řešit rekonstrukci koupelny nebo stavíte úplně novou a nevíte kudy kam? Určitě se vám bude hodit pár tipů, jak začít.

V první řadě je dobré rozmyslet si, v jaké barvě koupelnu chcete.  Jestli ji budete ladit spíše do šedých barev, teplých odstínů od béžové po hnědou, nebo si naopak přejete koupelnu v opravdu výrazných barvách. 

 

Nad čím se zamýšlet při výběru dlažby a obkladů do koupelny?

Dále je třeba vybrat dekor dlaždice. Díky digitálnímu tisku jsou v dnešní době možnosti opravdu rozsáhlé. Dlaždice může být jednobarevná, zvolit si ale můžete také například zdařilou imitaci kamene, travertinu, mramoru či dřeva. Kvalitní tisk podporuje i plastický povrch dlaždic, který dodává velmi reálný vzhled například dekoru dřeva.

Určitě nejlepší je se před návštěvou obchodu s obklady a dlažbou inspirovat na internetu. Vyhledávat můžete obrázky pod hesly jako „koupelna” či „moderní koupelna”, anglicky pak „bathroom”, „bathroom style”, „bathroom design” atd.  Najdete si tak koupelnu nebo i více koupelen, které vás zaujmou a alespoň víte, jakým směrem jít.

Důležité je také zamyslet se nad povrchovou úpravou dlažby.  Dlažba v koupelně by měla být matná, což zaručuje menší riziko uklouznutí. I když se v dnešní době vyrábí spousta lesklých dlažeb, dlažba v koupelně přijde často do kontaktu s vodou, čímž se pro vás může stát nebezpečnou, protože je velmi kluzká.  Dá se to sice vyřešit tím, že si do míst, jako je výstup ze sprchového koutu nebo vany, dáte kobereček a budete si  dávat  pozor, ale malé děti mohou cákat vodou všude okolo a nejsou tak pozorné jako vy.

Další nevýhodou lesklé dlažby je její nulové využití ve sprchových koutech bez vaničky v tzv. „walk-in” sprchových koutech. Pokud opravdu chcete mít v koupelně lesklou dlažbu, dá se situace řešit mozaikou, u které můžete zařídit potřebný protiskluz pomocí spár.

Je lepší volit menší, nebo větší formáty dlažby? Čím větší formát, tím méně spár a tím větší vzdušnost a čistota koupelny. Jednoznačně lepší je volit vždy větší formát i v menších koupelnách.

Jednou z nejdůležitějších specifikací je také cena. U nás máme vzorkovnu rozdělenou na tři části podle cenové dostupnosti. Ty nejlevnější kvalitní materiály u nás seženete od 200 Kč a větší formáty už od 400 Kč.

Se vším vám poradíme. Budeme se těšit na vaši návštěvu na našich vzorkovnách v Brně či v Ostravě!