Souhlasím Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Koncem září 2017 jsme navštívili tradiční mezinárodní veletrh obkladů, dlažby a koupelnového vybavení v Boloni Cersaie. Je to největší evropský veletrh a udává moderní linku koupelnám, interiérům a exteriérům.

Obklady a dlažba

Díky rozvoji nových výrobních technologií, jako je metoda digitálního tisku, kdy téměř všichni výrobci keramických dlažeb a obkladů dokáží vytvořit velmi zdařilé textury kachlí. Zejména se jedná o imitaci dřeva a podobných dekorů. Toto ovšem vede k tomu, že jednotlivý výrobci mají velmi podobný sortiment. Na letošním veletrhu se právě z těchto důvodů nejvíce objevovali dlažby v dekoraci mramoru a betonu ve velkých formátech. Nové velkoformátové dlažby mají rozměry až 3,5 x 1,5m. Tyto obklady a dlažby jsou krásné a velkolepé, ale u nás v České republice je problematické nalézt řemeslníky, kteří si s těmito formáty dokáží poradit. Přece jenom koupelnám v našich končinách stále vévodí menší formáty obkladů (30x60, 20x40 apod.). Za pomoci našich zkušených řemeslníků plánujeme v našem brněnském koupelnovém studiu vystavět alespoň jednu kóji z velkoformátových obkladů a dlažeb, kterou se budete moci inspirovat. Vzhledem k faktu, že provádíme i realizace koupelen, interiérů i exteriérů, Vám můžeme zajistit oborníky pro pokládku těchto formátů obkladů a dlažeb.

 

Koupelnové vybavení

U designu koupelnového vybavení (umyvadel, van, koupelnového nábytku, sprchových koutů...) se dnes meze nekladou. Nejen, že je moderní vybavení stylové, ale výrobci dbají i na funkčnost a praktičnost. Z těchto důvodů se snaží omezit, například u sprchových koutů, množství komponentů a záhybů pro usnadnění údržby. Hlavní výhody jsou pak například snadno odnímatelné dveře u sprchových koutů pro vyčištění prostoru mezi skly. Další novinkou jsou pak umyvadla se skrytým odtokem.

 

Koupelnové doplňky

Bez doplňků by koupelna nebyla koupelnou a také by nebyla tolik útulná a zabydlená. Z Cersaie jsme si odnesli pocit, že doba jednoduchosti pomalu odeznívá, protože pak může koupelna působit neosobně a člověk se doma potřebuje cítit opravdu jako doma a tomu prázdný a jednoduchý prostor bez osobních věcí a drobností nedá.

 

Samozřejmě Cersaie není pouze o prohlížení si expozic, ale i o navazování a udržování přátelství ve spolupráci. Proto jsme pro Vás opět domluvili originální a příjemnější ceny, takže se můžete těšit na hezký kvalitní materiál, který pro Vás bude příjemný i po finanční stránce.

Jak už bylo naznačeno, snažíme se jít s moderními trendy a proto budeme u nás na showroomu opět přestavovat několik kójí a některé jsou již hotové, proto nás přijďte navštívit a podívat se na novinky.