Realizace bazénu na zahradě u rodinného domu
2021

Realizace bazénu na zahradě u rodinného domu

Patříte mezi šťastlivce, kteří vlastní velkou zahradu a zvažujete pořízení bazénu? Inspirujte se naší realizací bazénu na zahradě u rodinného domu, kde jsme vytvořili malou oázu klidu a pohody.

Oáza klidu a pohody 

Úkol zněl jasně – vytvořit klidovou a rekreační atmosféru, v níž se pozastavíte v každodenním shonu a odložíte tak alespoň na chvíli všechny své starosti. Toho jsme docílili privátním bazénem typu Albixon s přepadovým žlabem kolem celého bazénu. Jedinečnou atmosféru dotvořily rostliny včetně mrazuvzdorných palem, které dodaly celému projektu tropický vzhled. Palmy jsou v posledních letech díky svému úžasnému vzhledu velmi vyhledávaným doplňkem k zahradním bazénům, vířivkám a zimním zahradám.

bazén u rodinného domu

Bezpečné prostředí, kde se bude i dobře odpočívat

Okolí venkovního bazénu jsme upravili tak, aby k němu byl snadný a zároveň i bezpečný přístup. Současně jsme ale chtěli vytvořit i pěkné prostředí, kde se bude dobře odpočívat. Nevhodný povrch může způsobit uklouznutí, ale i znečištění vody a následné zanesení filtrační jednotky, která ji čistí. Z tohoto důvodu jsme k bazénu vybrali kvalitní venkovní dlažbu značky Novabell Outdoorprogram My Space v barvě Cognac o rozměru 40×120cm a tloušťce 2 cm.

Vhodná technologie pokládky

Při výběru technologie pokládky jsme nejdříve zvažovali montáž položením pouze do terčů nebo lepením. Nakonec jsme se rozhodli pro montáž dlažby do drenážní malty SoPro DM-610. Výhodou tohoto řešení je, že voda, která pronikne spárami mezi dlažbou, projde drenážní maltou a ztratí se v hutněném podkladu kameniva frakcí 0–32mm a následně 0–64mm. Právě při montáži do lepicího tmele nemá voda kam pronikat a postupně dochází vlivem počasí a tlaku k degradaci tmele a uvolňování dlažby z podkladní vrstvy. 

Podívejte se na další fotky z realizace

Líbí se vám naše realizace bazénu a zvažujete nad pořízením svého vlastního? Obraťte se nás nebo navštivte náš showroom DIPRO a my vám rádi poradíme. 

 

Zdroj fotografií: Dipro