Stavební chemie

Do vlhkého prostředí koupelny je potřeba speciální stavební chemie, abyste zabránili vzniku plísní, zajistili stabilitu obkladů a dlažby a zároveň efektní vzhled celé místnosti. Naším hlavním dodavatelem je německá firma Kiesel a také značka Sopro.

Produkty

Penetrace

Penetrace se používá pro úpravu povrchu před pokládkou dlažby. Podklad je díky ní homogenní, zpevněný a připravený pro lepení dlažby. Rozlišujeme hloubkovou penetraci na savé podklady a penetraciadhézní můstek – na nesavé podklady.
Penetrace jsou většinou rychleschnoucí, takže po aplikaci můžete po cca 30 minutách lepit. Naším hlavním dodavatelem penetrací je německá společnost Kiesel.

Izolace

Izolace jsou používány zejména ve venkovních prostorách jako jsou balkony a terasy. Existují však i izolace pro interiéry, například do sklepních prostorů a jiných míst zatížených vlhkostí. Izolace chrání položenou dlažbu od vlhkosti, která vychází z podkladu a následného vypraskání lepidla a dlažby. Existují jednosložkové a dvousložkové izolace, jejichž výběr závisí na technických požadavcích dané stavby.

Nivelační stěrky

Samonivelační stěrka slouží k vyrovnání podkladu před pokládkou podlahové krytiny. Samonivelační stěrky jsou zásadní v tom, že vytvářejí rovný a nosný podklad, který má správnou savost důležitou pro správnou disperzi lepidla. Našim hlavním dodavatelem nivelačních stěrek je společnost Kiesel.

Lepidla

Stavební lepidla na lepení obkladů a dlažby se dělí na dvě hlavní skupiny: standardní lepidlo a flexibilní lepidlo. Flexibilní se používá pro náročnější podklady a při použití podlahového topení. Stavební lepidla na jiné než cementové bázi jsou akrylátová lepidla, polyuretanová lepidla a další.
Našim hlavním dodavatelem lepidla na dlažbu je společnost Kiesel.

Spárovací hmoty

Spárovacími hmotami se vyplňuje prostor mezi dlažbou a obklady. Základní spárovací hmoty jsou na cementové bázi, dále existují hmoty s přísadou plastifikátorů. V bazénech se používají spárovací hmoty epoxidové.
Spárovací hmoty se také dělí podle velikosti zrna (hrubosti) na jemné a hrubozrnné. Naším hlavním dodavatel této stavební chemie je německá společnost Kiesel.

Silikony

Silikony slouží hlavně pro vyplnění dilatačních a spojovacích spár mezi obklady a dlažbami. Nahrazují spáry v místech, kde standardní spárovací hmoty mohou vykazovat trhliny a praskliny. Díky své trvalé elasticitě a odolnosti proti vodě a plísním jsou silikony vhodné do oblastí trvale zatížených vlhkostí (sprchy, koupelny, toalety, bazény). V nabídce máme širokou barevnou škálu.

Kdo jsou naši dodavatelé stavební chemie?

Kiesel

Společnost Kiesel vyrábí nejen kvalitní lepidla na stavbu, ale také penetrace, samonivelační hmoty, izolace pro koupelny, bazény a terasy, spárovací hmoty a lepidla pro všechny typy povrchů podlah. Filozofie firmy stojí na péči o zákazníka, vyspělých technologiích a ohledu na životní prostředí.
Značka Kiesel je nositelem revolučních myšlenek a jak sami říkají, „šetří vaše peněženky i nervy“. Chtějí být těmi, kteří nezanechají stopu v podobě nerecyklovatelných odpadů nebo škodlivin ovlivňujících ovzduší.

Sopro

Firma Sopro Bauchemie GmbH patří svým rozsáhlým výrobním programem v oblasti stavební chemie pro pokládku obkladů a dlažby mezi přední výrobce v Evropě
Značka se zaměřuje na vývoj nových produktů a jejich vysokou kvalitu. Přesvědčují mnohými vlastními charakteristickými vlastnostmi a mimořádnými osvědčeními, jako je C a S-klasifikace podle nové evropské normy, které uživateli dokumentují výtečnou kvalitu produktů i zpracovatelský komfort.