Technologický park Brno
2020

Technologický park Brno

V roce 2015 jsme vyhráli tendr na dodávku a montáž obkladů, dlažeb a technologií s tím spojených na stavbě dvou budov Technologického parku v Brně na konci ulice Purkyňova. Montáž byla provedena v letních měsících, za příznivých teplot.
Rozsah obkladů byl cca 1200 m² a dlažeb cca 1500 m². Obklady a dlažby pro sociální zázemí byly od německého výrobce Nordceram ve formátu 30 x 60 cm a dlažby ve veřejných prostorách od italského výrobce Imola Ceramic ve formátu 60 x 120 cm. Obklady byly obkládány na sádrokartonový podklad a byla použita kompletní systémová stavební chemie Kiesel – penetrace Okamul GG, lepidlo Servolight S1, spárovací hmota Servoperl Royal a silikony ve stejném barevném provedení. Dlažby veřejných prostor byly velkoformátové a pokládali jsme je na vazbu, kde – z důvodu standardního prohnutí těchto velkých formátů – musel být při pokládce použit nivelační systém značky Raimondi. Budovy jsou vícepatrové a na schodiště jsme položili také velkoformátovou dlažbu a ukončení schodu bylo osazeno nerezovou lištou „L“ profil

V hlavním vestibulu každé budovy, z důvodu překlenutí dilatačních spár v podkladním betonu, byla použita pro roznesení tohoto pnutí roznášecí a separační rohož Ditra od německého výrobce Schlüter-Systems. V podzemních prostorách mimo parkoviště pod každou budovou byly vystavěny šatny a sprchy se sociálním zázemím, kde bylo nutné z důvodu vlhkosti provést na kompletní ploše dlažby a ve sprchách i stěny s izolací s bandážními pásky do vnitřních rohů. Zde jsme také použili chemii Kiesel a jako izolace Okamul DF se samolepicími bandážními pásky.

Na přelomu roku 2016 a 2017 se dostavovala třetí budova, na kterou jsme na základě tendru byly také vybráni a tuto budovu jsme pojali stejně, jako dvě předchozí. Zvolili jsme pouze jiné dlažby – od výrobce Leonardo v rozměru 60 x 120 cm a v sociálním zázemí byly použity obklady a dlažba Rako.