Centrum Kamjinam – Bystrc, Brno
2020

Centrum Kamjinam – Bystrc, Brno

Koncem loňského roku realizovala naše firma dodávku keramických obkladů a dlažby vč. montáže objektu Kamjinam v Brně v Bystrci. Jedná se o sportovně kulturní objekt v prostoru nového sídliště Kamechy.

Centrum Kamjinam je sportovně kulturní objekt v prostoru nového sídliště na Kamechách, kam chodí za zábavou, sportem i odpočinkem mnoho – nejen – mladých lidí.
V hlavním prostoru, kterým je velká moderní restaurace, byla zvolena velkoformátová dlažba série Link v antracitové barvě v rozměru 300 x 600 mm od německého výrobce Nordceram. Spolu s moderním zařízením vytváří příjemné prostředí, které zajisté každý rád navštíví… možná také proto, že čepují dobré pivko, které jsem tam sám ochutnal.

Pro sociální zařízení jsme zvolili ekonomičtější sérii Modern od španělského výrobce KEROS v rozměru obkladu 250 x 350 mm a keramické dlažby série Reality ve formátu 330 x 330 mm. Tato série nabízí dva odstíny šedé. Rozhodli jsme se je zkombinovat pro dosažení lepšího výsledku. Díky kvalitní práci obkladačů vč. všech jednotlivých detailů, které jsou nezbytné při každé montáži koupelny, vznikla jednoduchá a přitom velice povedená sestava za rozumnou cenu.

Na všech chodbách a prostoru kuchyně jsme použili technickou dlažbu TAURUS od tuzemského výrobce RAKO. Stěny kuchyně tvoří základní bílý matný obklad ColorOne 200 x 200 mm, který ve spojení s kovovými obkladovými lištami vytváří opět praktický celek, který je zároveň pěkný na pohled.
Dnes je objekt delší dobu v provozu a myslím si, že stojí za to si najít chvilku času a navštívit ho. Můžete zde najít jak sportovní vyžití, tak i dobré občerstvení.

Autor: Jaroslav Pospíšil – Dipro trade s.r.o.