Realizace koupelen a keramické dlažby v rodinném domě
2021

Realizace koupelen a keramické dlažby v rodinném domě

Hledáte inspiraci pro vaši koupelnu? Inspirujte se naší nedávnou realizací v rodinném domě. Konkrétně se náš tým během čtyř týdnů postaral o dvě koupelny a keramickou dlažbu v celém domě. A takhle to dopadlo. Jak se vám naše realizace líbí?

V jednoduchosti je krása

Jednoduchá a krásná. Taková je naše poslední realizace minimalistické koupelny v rodinném domě. Hlavním cílem bylo stylizovat koupelnu do moderní šedé barvy. Nic víc, nic míň. Vznikl tak vyladěný interiér, kde má každý pečlivě vybraný kousek vybavení své jedinečné místo.
Moderní koupelna v šedé barvě

Do obou koupelen byla zvolena vysoce kvalitní keramická dlažba od výrobce NordCeram. Konkrétně se jednalo o model Shift Graphit o velikosti 60 × 60 cm s protiskluzným povrchem R10, která je vhodná na pokládku podlah a stěn nejen v koupelně, ale i v jakémkoliv jiném interiéru. Kolekce Shift je skvělým řešením právě pro minimalistické prostory. Kromě dokonalého vzhledu si zamilujete i její snadnou údržbu a čištění. 

Abychom zachovali stejný dekor obkladu, zvolili jsme keramickou dlažbu od NordCeramu i jako obkladový materiál na stěny. Jediný rozdíl byl ten, že jsme vybrali odstín Shift Grey a menší velikost 30 × 60 cm. Ano, čtete správně. Ne každý totiž ví, že je dnes běžnou praxí používat dlažbu i jako obkladový materiál. Dlažba na stěnách ničemu nevadí. Obráceně to však nejde. Jediná nevýhoda může nastat při montáži. Dlažba je totiž vyrobena z tvrdšího materiálu než obklad, a tak se do ní hůř vrtá.

Koupelna s výrazným španělským dekorem

Pro oživení jsme na obklad vany a stěny u WC použili výrazný dekor ze série Heritage Grey o velikosti 32 × 62,5 cm od španělského výrobce Gayafores. K doladění do posledního detailu jsme použili spárovací hmotu a silikon šedé barvy  Manhattan. Koupelnový nábytek si řešil zákazník sám na míru u svého stolaře.

 Koupelna s umyvadly a vanou

Do obou koupelen jsme použili následující produkty: 

WC: Villeroy & Boch (dále V&B) Subway 2.0 sedátko SlimSeat (tenké) s pozvolným sklápěním 

Vana: V&B O.Novo 180 × 80 cm s napouštěním přepadem

Umyvadla: V&B Subway 2.0 60 × 47cm

Baterie: Kludi Bozz (umyvadlové), Kludi A-QA (vanová podomítková), Kludi A-QA sprchový set (hadice, ruční sprcha)

Chromové topné žebříky Novaservis 60 × 180 cm s elektrickou topnou tyčí.
Realizace koupelny s WC

Novabell: značka, která vyjadřuje italskou krásu a eleganci přírody

S výjimkou schodiště a koupelen byla v celém domě použita dlažba od italské značky Novabell, která patří mezi špičku na trhu s obklady a dlažbou. Za jejím úspěchem stojí vysoce kvalitní materiály a použití nejmodernějších technologií, které zajistí trvale krásnou podlahu. Ne nadarmo si i díky tomu v roce 2012 vysloužila na výstavě v Bologni Cersai prestižní ocenění Cersai Awards za nejlepší výstavu keramického průmyslu. Konkrétně jsme použili model Eiche Landhaus o velikosti 20 × 120 cm s protiskluzným povrchem R10.

Podlaha od italské značky Novabell

Objevte výhody spárování epoxidovou spárovací hmotou

V kuchyni jsme se postarali o montáž mozaiky a spárování epoxidovou spárovací hmotou. Tato spárovací hmota se používá všude tam, kde je kladen vysoký nárok na perfektní designovou spáru. Zejména tedy ve veřejných wellness, bazénových prostorách a ve sprchách, kde je vysoká vlhkost. Jelikož epoxidové spárovací hmoty oproti běžným cementovým nesají vodu, jsou ideální i za kuchyňskou linku právě z důvodu praktického hlediska i snadného úklidu. Jedinou nevýhodou epoxidů je vyšší pořizovací cena a poměrně náročná montáž.
Moderní bílá kuchyň s mozaikou a barem

I váš dům může být krásným a harmonickým celkem, který vás ani po letech neomrzí. S radostí pro vás připravíme podobnou realizaci. Kontaktujte nás, nebo nás navštivte v našem showroomu DIPRO

 

Zdroj fotografií: Dipro