Inspirujte se koupelnovými trendy roku 2022
2022

Inspirujte se koupelnovými trendy roku 2022

Plánujete-li v letošním roce rekonstrukci stávající koupelny či stavbu nové, určitě stojí za to mít na očích koupelnové trendy, které designéři a architekti předpověděli pro rok 2022. Na jaké přístupy k designu se letos můžete v koupelnách těšit?

Souznění s přírodou

Snad největším koupelnovým trendem, který lze v letošním roce očekávat, je důraz na hladké povrchy a decentní organické materiály. Zelená barva přirozeně navozuje pocit harmonie a pohody, a tak není divu, že je stále populárnější i v koupelnách. A právě z tohoto důvodu bude v roce 2022 v koupelnách dominovat tzv. biofilní design, tedy designový koncept, který se soustředí na lidské spojení s přírodou a efektivně do pojetí koupelny vnáší pocit domácích lázní a venkovního prostředí. 

Kousek přírody si do své koupelny můžete snadno přinést díky živým rostlinám, které dokáží ozvláštnit atmosféru jakékoliv místnosti, včetně koupelny.
Velká koupelna ve stylu Japandi

Japandi, dokonalé spojení Skandinávie a Japonska 

Relativně novodobý koncept Japandi, jehož název vznikl spojením slov japonský a scandi, jak již sám název napovídá, kombinuje japonský design a skandinávský styl. Možná vám to přijde jako neslučitelná kombinace, ale věřte, že opak je pravdou: Japonsko a skandinávské země mají mnohem více společného, než by se na první pohled mohlo zdát. Vzniká tak dokonalé spojení pro všechny, kteří touží po čistém a minimalistickém prostředí, ale zároveň jim úplně nesedí chladnost čistě skandinávského bydlení. 

Styl Japandi si klade za cíl propojit koncept „Hygge“ s japonským pojmem „Wabi-Sabi“, který spočívá v oceňování krásy nalezené v nedokonalosti. V interiérech v tomto stylu se proto často objevují ručně vyráběné předměty jako třeba bambus, ratan, neopracované dřevo, kámen a další surové materiály.

Otevřené sprchové prostory

Zatímco se v posledních letech v koupelnových trendech objevovaly volně stojící vany, letošní rok obrací pozornost směrem ke sprchovým koutům. Tedy hlavně k těm otevřeným. Walk-in otevřený sprchový kout dokáže dokonale splynout s koupelnou a možná i proto se v koupelnách objevuje čím dál častěji. A není se čemu divit. Prosklené sprchové kouty působí elegantně a příznivá je i pořizovací cena.

Moderní koupelna s otevřeným sprchovým koutem

Výrazné tapety a nástěnné barvy

Tapety jsou poměrně jednoduchým způsobem, jak rychle obměnit svou koupelnu. A právě odvážné tapety především s motivy velkých tropických květů, listů, orientálních motivů a abstraktních vlnek jsou hitem letošního roku. Stejně tak se budou v koupelnách objevovat i barevné nástěnné malby a ručně kreslené scény. Pokud se pro tapetu v koupelně rozhodnete, volte vlhku odolný materiál, třeba vinyl

Nadčasový černobílý mramor 

Pokud se vám zdají barevné tapety nebo nástěnné malby trochu přehnané, můžete sáhnout po nadčasovém černobílém mramoru. Jestliže existuje materiál, který zachycuje krásu černobílé kombinace, pak je to jednoznačně mramor, který dodá prostoru nádech elegance a luxusu. Pro moderní vzhled sáhněte po velkoformátových obkladech, které budou trendem v interiérovém designu i letos. Mramor bude vypadat dokonale v kombinaci se zlatými vodovodními bateriemi a doplňky

Koupelna s dvěma sprchami v nadčasovém černobílém mramoru

Teplé, neutrální a zemité tóny

Studenější šedé barevné palety letos nahradí teplé, neutrální a zemité tóny. Zemité odstíny jsou trendy už nějakou dobu, a tak se pravděpodobně nejedná o žádné větší překvapení. V módě letos budou krémové, šedohnědé a sienové barvy, texturované tapety a dokonce i lesklé koupelnové dlaždice. 

Koupelna v barvě roku 2022

Pokud byste chtěli být úplně IN, můžete sáhnout po barvě roku 2022, kterou každoročně vyhlašuje společnost Pantone. Letos se úplně poprvé jedná o novou barvu, konkrétně o odstín PANTONE 17-3938 Very Peri, který má vytvářet pocit stability a vyrovnanosti. 

Tato odvážná barva v sobě spojuje kvality modrých tónů s fialovočervenými podtóny, které představují relaxaci a únik od reality. Proto se dokonale hodí i do koupelny. To ale neznamená, že hned musíte celou koupelnu malovat na fialovo. Jednoduchým způsobem, jak dodat vaší koupelně šmrnc, je vyměnit doplňky v odstínu Very Peri.

Pokud i vy sníte o dokonalé koupelně, neváhejte se na nás obrátit, nebo navštivte náš showroom DIPRO. Rádi vám s vaší novou koupelnu poradíme. 
 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com