Užijte si romantiku ve vaší koupelně
18. květen 2022
Tipy a rady

Užijte si romantiku ve vaší koupelně

Chybí vám doma opravdu útulné místečko jen pro vás a vašeho partnera (partnerku)? Co takhle si ho vytvořit ve vaší koupelně? Příjemnou a romantickou atmosféru dokážete prostoru vtisknout poměrně snadno, stačí se zaměřit na pár detailů. Poradíme vám, jak na to.

Koupelna je do jisté míry intimním místem ve vaší domácnosti, které však můžete sdílet i se svou drahou polovičkou. Co tedy zkusit pustit do své koupelny více romantiky? Romantický styl je elegantní i nadčasový, a tak máte jistotu, že vás bude těšit mnoho let. Navíc s těmi správnými dekory a materiály lze vytvořit romantickou atmosféru i v moderní koupelně.

Obklad a dlažba jsou základ

Romantického vzhledu vaší koupelny docílíte správnými obklady a dlažbou. Co by byla romantika bez květinového dekoru? Romanticky a nadčasově bude vypadat i mozaika, kterou lze použít jako ozvláštnění na celou jednu zeď, k optickému rozdělení koupelny a WC nebo třeba ve sprchovém koutě. Volte však spíše pastelové a světlejší barvy, které budou dokonale vypadat ve spojení s bílým mramorem nebo světlým dřevem, jako je například bříza a dub.

Bílá romantická koupelna s volně stojící vanou

Vana jako středobod romantické koupelny

Základem romantické koupelny je nepochybně prostorná vana. Kde jinde byste mohli se svou drahou polovičkou relaxovat než ve vířivé vaně? Velmi moderním provedením je pak volně stojící vana, která působí vysoce elegantně a luxusně. Pokud máte opravdu dostatek prostoru, můžete zvolit masážní vanu pro dva. Bude mnohem pohodlnější a užijete si i různé vířivé proudy či trysky, které nabízí. Po dlouhém pracovním dni v ní vždy snadno načerpáte spoustu nových sil. 

Pokud nemáte dostatek prostoru na hydromasážní vanu, zvolte menší variantu. Litina, akrylát či ocel – je jen na vás, jakému materiálu dáváte přednost. Ideální rozměry vany jsou však 180–190 cm na délku a 90 cm na šířku

Pokud jste spíše sprchoholik, zvolte sprchu

Dáváte přednost sprchovému koutu? Pak nemá cenu nutit se do vany. Prostorný sprchový kout dokáže se správnými masážními tryskami a intimním osvětlením změnit váš partnerský život. Přitom opravdu kvalitní masážní systém je schopen zlepšit stav pokožky, neuvěřitelně promasírovat svaly a strčit tak do kapsy kdejakého maséra.

Dopřejte si i dostatek prostoru

Každý zcela jistě ocení svůj kousek prostoru v koupelně. A to především po ránu. Pro dokonalý komfort proto neváhejte místo jednoho umyvadla zvolit dvě. Pořídit můžete i dvojumyvadlo, které by mělo být z keramiky a postavené bez zapuštění na desku, aby vynikl jeho tvar.

Koupelna s vanou a sprchovým koutem

Nezapomeňte na doplňky

Pokud je ještě nějaký must-have tip, který byste neměli opomenout, jsou to doplňky. Bohaté zdobení, pozlacené baterie, drobný květinový vzor, mramor, to všechno jsou vymazlené kousky, které při plánování vaší nové koupelny dobře zvažte. Sklo, kov a dřevo by měl být hlavní materiál, ze kterého bude většina doplňků. Chybět by pro dokreslení intimní atmosféry neměly svíčky, lampičky, spousta voňavé pěny, zrcadlo ve zdobeném rámu a světlé ručníky – věřte, že takto zařízená koupelna se stane dokonalým prostorem pro vaši relaxaci

 Interiér moderní koupelny

Dejte hlavně na své pocity

Stylů a možností pro vaši koupelnu je opravdu hodně: namátkou např. skandinávský styl, retro, romantický nebo třeba industriální styl. Ať už zvolíte pro svou koupelnu jakýkoli design, důležité je, abyste se v ní cítili dobře. Jelikož je to místo především pro vás (potažmo prostor pro vás dva), vybírejte hlavně podle toho, co se vám líbí a nějaký ten „přešlap z hlediska stylu“ vás určitě nemusí trápit.

Pokud i vy sníte o romantické koupelně, ale nevíte jak na to, nezoufejte a obraťte se na nás, nebo navštivte náš showroom DIPRO. Rádi vám s plánováním nové koupelny poradíme. 
 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com